Tiskový výstup informačního systému abART - výstava/akce


 
Zpracovávám požadavek,
čekejte prosím ...
 

 

Jaromír 99: Mezery. Vyprávění mezi sekvencemi

termín konání: 2016/06/25 - 2016/10/02
místo konání: Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou (AJG) (Hluboká nad Vltavou (České Budějovice))

výstavy/akce
vyhledávací lišta
podrobný filtr: umožňuje vyhledávání podle: instituce, obce, pořadatele a předmětu. Další vyhledávací pole mohou přidávána podle potřeb a požadavků.
- instituce: pro vyhledávání instituce kde se výstava konala (např. galerie václava nebo i *špál)
- obec: pro vyhledávání institucí dle obce, kde se výstava konala (např. Kolín nebo i *brod)
stav podrobného filtru (nastaven/není nastaven)
vyhledávací pole (mohou se kombinovat):
- název: pro vyhledání názvu výstavy (např. mladí nebo i %mladí)
- termín: pro vyhledání začátku výstavy, ve formátu RRRR/*M/DD (např. 2006/05)
potvrzení výběru (ikona vyhledat nebo klávesa enter).
Zástupné znaky pro vyhledávání jsou * (pro více znaků) a ? (pro jeden znak).
Podrobný filtr není obsažen ve volné verzi abARTu!.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         Hledej
Název:  Termín konání:
Jaromír 99: Mezery.
druh výstavy: Autorská
Doba konání (katalog): 2016/06/26 - 2016/10/02
Doba konání (pozvánka): 2016/06/25 - 2016/10/02
Doba konání (dokument): 2016/06/26 - 2016/10/02
poznámka, doprovodný program: Zámecká jízdárna
-
Výstava Jaromíra 99 v Alšově jihočeské galerii „MEZERY – čtení mezi sekvencemi“ je věnovaná komiksové tvorbě autora. Název výstavy je jakýmsi návodem, jak číst komiks – mezi sekvencemi. Stejně jako text mezi řádky. Na výstavě jsou představeny všechny komiksy, které byly vydány buď knižně, nebo v časopisech.

Bomber (Labyrint 2007)
Kdesi v pohraničí, kde krajina přišla o svou duši, leží jezero, které vždy přitahovalo nešťastné. Sem, do míst svého dětství, se na konci kariéry vrací profesionální fotbalista. V domě svých prarodičů a ve vlastní minulosti hledá, co kdysi ztratil. Lidé přicházejí a zase odcházejí. Jen jezero mlčenlivě zůstává. Možná právě v něm je ukryté největší tajemství jeho vzpomínek...

Alois Nebel ( text Jaroslav Rudiš, Labyrint 2003 - 2011)
Kreslená románová trilogie Alois Nebel - Bílý Potok, Hlavní nádraží, Zlaté Hory.
V sugestivních černobílých obrazech vypráví hlavní hrdina příběhy, které i po několika generacích ovlivňují zapomenuté události. Vypráví příběhy zdánlivě obyčejných lidí na okraji společnosti. Po kolejích se dostanete všude, do Lisabonu i do Osvětimi, do vlastní minulosti i do pochybností, které vám zanechali rodiče, příbuzní a přátelé. Příběhy ze století, o němž si myslíme, že už je dávno za námi. Alois Nebel vycházel nejdříve jako seriál v časopisech Reflex a Respekt. Až poté vyšel v nakladatelství Labyrint knižně. Podle kultovního komiksu Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 vznikl scénář celovečerního filmu, který se natočil v mezinárodní koprodukci s použitím technologie rotoscopingu (režie Tomáš Luňák, produkce Pavel Strnad).

Franz Kafka – Zámek ( text David Z. Mairovitz, Labyrint 2013)
Komiksová adaptace slavného románu. Když je zeměměřič K. zámkem povolán do vesnice, musí se nejprve vypořádat s nepřehlednou hierarchií pomocníků, poslů, úředníků, tajemníků - a také milenek. Jak ale může získat správné instrukce, když nikdo neví, jak jeho zaměstnavatel vypadá, telefony vyzvánějí bez odpovědi a navíc, jak se zdá, ve vesnici vlastně žádná práce pro zeměměřiče není? Jeden z nejvýznamnějších románů 20. století, jehož černý humor a grotesknost ani po bezmála devadesáti letech od prvního vydání neztratily nic ze své živosti. Komiks Franz Kafka – Zámek vyšel na popud londýnského nakladatelství SelfMadeHero.

Emil Zátopek - ...když nemůžeš, tak přidej! ( text Jan Novák, Argo, Paseka 2016)
Název komiksu je odvozený z citátu Emila Zátopka. Komiksovou podobu z jedné etap jeho sportovního života zpracoval Jaromír 99 ve spolupráci se scénáristou Janem Novákem ( vydává nakladatelství Argo a Paseka). Ukázky z tohoto komiksu budou na výstavě prezentovány v podobě velkoformátových tisků. Komiks Zátopek vznikal téměř dva roky a je jedním z prvních komiksů autora, ktreý je kolorovaný. Cihlově červená barva má evokovat jak antuku, která se dříve vyskytovala na běžeckých oválech, tak retro styl 50. let.

Dawson City ( text Jaroslav Rudiš, vychází v časopisu Vlastní cestou, pivovar Bernard)
Předlohou je závěrečná etapa života českého zlatokopa Jana Eskymo Welzla, který zemřel v roce 1948 v kanadském Dawson City poblíž polárního kruhu. Stejně jako komiks Zátopek, tak je i Dawson City kolorovaný.
Miroslav Houška, autor a kurátor výstavy, ajg.cz

 

instituce:
obec:
pořadatel:
předmět: