Tiskový výstup informačního systému abART - osoba


 
Zpracovávám požadavek,
čekejte prosím ...
 

vpravo

Doležal František

* 28.7.1910 Kostelec nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou) (Česká republika (Czech Republic))
+ 19.7.1989 Praha (Česká republika (Czech Republic))
malíř, teoretik umění, grafik, typograf, kurátor, kritik, výtvarný publicista

osoba
vyhledávací lišta
podrobný filtr: umožňuje vyhledávání podle: místa narození, data úmrtí, místa úmrtí, oboru). Další vyhledávací pole mohou přidávána podle potřeb a požadavků.
- místo narození: pro vyhledávání místních rodáků (např. Kolín nebo i *brod)
datum úmrtí: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956).
- místo úmrtí: pro vyhledávání osobností (např. Kolín nebo i *brod)
- obor: pro vyhledávání oboru osob (např. malířstí nebo i *vazba)
stav podrobného filtru (nastaven/není nastaven)
vyhledávací pole (mohou se kombinovat):
- příjmení: pro vyhledání všech příjmění osoby (např. Bočkayová-Omiliaková Klára - lze zadat jak bočkayo nebo i omili)
- jméno: pro vyhledání obou jmen (např. Karel Jaromír Erben - lze zadad jak karel nebo i jaromír)
- datum narození: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956, kulatá a významné výročí - do pole rok ???0, nebo *5).
potvrzení výběru (ikona vyhledat nebo klávesa enter).
Zástupné znaky pro vyhledávání jsou * (pro více znaků) a ? (pro jeden znak).
Podrobný filtr není obsažen ve volné verzi abARTu!.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         Hledej
Příjmení:  Jméno:  Datum narození: . .
Doležal František
rok od-donázev instituce, obec (poznámka)
0-0Hlinná u Litoměřic, Hlinná (Litoměřice) (ateliér, bydliště)
1910-1928Kostelec nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou), Kostelec nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou)
1928-1928Opočno, Opočno (Rychnov nad Kněžnou) (Zemské finanční ředitelství, pobočka, kancelářská výpomocná služba)
1929-1944Zemské finanční ředitelství Praha, Praha (29. 6. 1928 - 18. 10. 1944 - referent)
1931-1932Holice, Holice (Pardubice) (Zemské finanční ředitelství, pobočka)
1932-1944Zemské finanční ředitelství Praha, Praha (ZFŘ, pobočka Bubeneč, Smíchov, Veleztržní palác, Malá Strana)
1934-1989Praha, Praha (ateliér, bydliště)
1934-1936Divadlo mladých Jiřího Kupky , Praha (výtvarná spolupráce, propagační grafik)
1944-1945Srb a Štys, Praha (19. 10. 1944 - 23. 4. 1945, pomocný dělník, nasazen kvůli členswtví v odborech umělců)
1945-1950Ústřední rada odborů, Praha (23. 5. 1945 - 16. 10. 1950, vedoucí výtvarného oddělení)
1945-1946Lidová kultura, časopis, (vedoucí redaktor od č. 6, 1945 do konce roku 1945)
1946-1948Národní osvobození, časopis, (výtvarný referent)
1950-1951Nová fotografie, časopis, _ (od července 1950 do února 1951, odpovědný redaktor)
1950-1967Ministerstvo kultury a informací, Praha (17. 10. 1950 - 30. 6. 1967, referent, vedoucí výtvarného oddělení)
1955-1989Litoměřicko, _
1956-1956Paříž (Paris), Paříž (Paris) (studijní cesta)
1960-1965Svaz československých výtvarných umělců, obvodní pobočka Praha 6, Praha (předseda)
1962-1972Galerie Vincence Kramáře, Praha (od počátku budování galerie do začátku "normalizace")
1964-1971Galerie Vincence Kramáře, Praha (zakladatel, předseda výstavní komise)
1965-1965Paříž (Paris), Paříž (Paris) (studijní pobyt)
1965-1965Itálie, _ (studijní pobyt)
1965-1965Vídeň (Wien) , Vídeň (Wien) (studijní cesta)
1965-1965Jugoslávie, _ (studijní pobyt)
1966-1966Umjetnička kolonija u Počitelju, (studijní pobyt)
1985-1985Itálie, _ (studijní cesta)
1985-1985Sicílie, _ (studijní cesta)

 

místo narození:
datum úmrtí:..
místo úmrtí:
obor: