Tiskový výstup informačního systému abART - osoba


 
Zpracovávám požadavek,
čekejte prosím ...
 

 

Babuška Milan

* 20.11.1884 Dubí, Kladno (Kladno) (Česká republika (Czech Republic))
+ 17.10.1953 Praha (Česká republika (Czech Republic))
pedagog, hudebník, architekt

osoba
vyhledávací lišta
podrobný filtr: umožňuje vyhledávání podle: místa narození, data úmrtí, místa úmrtí, oboru). Další vyhledávací pole mohou přidávána podle potřeb a požadavků.
- místo narození: pro vyhledávání místních rodáků (např. Kolín nebo i *brod)
datum úmrtí: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956).
- místo úmrtí: pro vyhledávání osobností (např. Kolín nebo i *brod)
- obor: pro vyhledávání oboru osob (např. malířstí nebo i *vazba)
stav podrobného filtru (nastaven/není nastaven)
vyhledávací pole (mohou se kombinovat):
- příjmení: pro vyhledání všech příjmění osoby (např. Bočkayová-Omiliaková Klára - lze zadat jak bočkayo nebo i omili)
- jméno: pro vyhledání obou jmen (např. Karel Jaromír Erben - lze zadad jak karel nebo i jaromír)
- datum narození: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956, kulatá a významné výročí - do pole rok ???0, nebo *5).
potvrzení výběru (ikona vyhledat nebo klávesa enter).
Zástupné znaky pro vyhledávání jsou * (pro více znaků) a ? (pro jeden znak).
Podrobný filtr není obsažen ve volné verzi abARTu!.
 
 
 
 
 
 
 
 
Babuška Ivo
                         Hledej
Příjmení:  Jméno:  Datum narození: . .
Babuška Milan
Prof. Ing. arch. Dr.techn. MILAN BABUŠKA (*28. 11. 1884, Dubí u Kladna, +17. 10. 1953, Praha) Dětství prožil v Unhošti, po studiích na reálce v Rakovníku odešel studovat architekturu na pražskou techniku. Byl výjimečně hudebně nadaný a současně s architekturou studoval hru na housle. Před první světovou válkou byl krátce zaměstnán jako architekt. Přijal jmenování profesorem na průmyslové škole v Jaroměři a současně s profesurou byl činný jako soukromý projektant. Zúčastnil se několika soutěží, m. j. zvítězil projektem na stavbu ústavu pro mentálně postižené děti v Chotěboři. Během první světové války přešel z Jaroměře na pražskou průmyslovou školu stavební, kde působil do r. 1923. Pak už se plně věnoval projekční činnosti. Babuška se specializoval zejména na projekty škol a průmyslových staveb a během svého života uskutečnil přes dvě stovky projektů. Poměrně málo projektoval rodinné domy. Postavil průmyslové budovy železáren v Podbrezové a soubor budov pro Masarykův hlubinný důl v Břešťanech u Mostu. V r. 1937, v době ohrožení republiky, vyprojektoval se svým týmem během tří měsíců 28 budov pro vojenské letiště u Trenčína. Jeho nejznámější uskutečněnou stavbou zůstávají budovy Technického a Zemědělského musea v Praze na Letné.
http://www.ntm.cz/cs/heslar/milan-babuska


 

místo narození:
datum úmrtí:..
místo úmrtí:
obor: