Tiskový výstup informačního systému abART - osoba


 
Zpracovávám požadavek,
čekejte prosím ...
 

vpravo

Kryl Gabriela

* 1977 Brno (Brno-město) (Česká republika (Czech Republic))
designérka, sklářská výtvarnice, malířka

osoba
vyhledávací lišta
podrobný filtr: umožňuje vyhledávání podle: místa narození, data úmrtí, místa úmrtí, oboru). Další vyhledávací pole mohou přidávána podle potřeb a požadavků.
- místo narození: pro vyhledávání místních rodáků (např. Kolín nebo i *brod)
datum úmrtí: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956).
- místo úmrtí: pro vyhledávání osobností (např. Kolín nebo i *brod)
- obor: pro vyhledávání oboru osob (např. malířstí nebo i *vazba)
stav podrobného filtru (nastaven/není nastaven)
vyhledávací pole (mohou se kombinovat):
- příjmení: pro vyhledání všech příjmění osoby (např. Bočkayová-Omiliaková Klára - lze zadat jak bočkayo nebo i omili)
- jméno: pro vyhledání obou jmen (např. Karel Jaromír Erben - lze zadad jak karel nebo i jaromír)
- datum narození: ve tvaru den, měsíc, rok. Pole mohou být vyplněna libovolně (např. denní výročí - pole den 25 pole měsíc 12 , měsíční výročí - do pole měsíc 3, výročí roku - do pole roku 1956, kulatá a významné výročí - do pole rok ???0, nebo *5).
potvrzení výběru (ikona vyhledat nebo klávesa enter).
Zástupné znaky pro vyhledávání jsou * (pro více znaků) a ? (pro jeden znak).
Podrobný filtr není obsažen ve volné verzi abARTu!.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         Hledej
Příjmení:  Jméno:  Datum narození: . .
Kryl Gabriela
Gabriela Kryl DiS se narodila roku 1977 v Brně. V letech 1992 až 1994 studovala na Střední škole textilní, obor Návrhářství a modelářství oděvů, v letech 1994 až 1997 studovala na Střední škole uměleckých řemesel v Brně /ŠUŘ/, obor Užitá malba a v letech 1997 až 1999 Vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru, obor malované, foukané sklo a design.
V roce 1999 tvoří foukané sklo v 'Glass Centrum' v Leerdam v Holandsku, v letech 1999 až 2000 je zaměstnána ve sklárně 'AJETO' v Lindavě. V období 2000 až 2001 pracuje jako výtvarnice ve sklárně 'Klára' na Polevsku, v roce 2001 pracuje na novém dizajnu a katalozích pro sklárnu 'A. Ruckl a synové' ve Včelničce pro veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem a vytváří skleněné poháry pro mostecký 'Toyota Yaris cap'. Od roku 2002 je zaměstnána jako výtvarnice ve firmě 'PRECIOSA - lustry' v Kamenickém Šenově, v letech 2002 až 2003 působí jako dizajnérka pro sklárnu Alexandra s.r.o. na Práchni a v letech 2003 až 2004 pracuje coby dizajnérka sklárny Harmonia glass s.r.o. v Novém Boru.
Její díla nalezneme v soukromých sbírkách milovníků umění v Rakousku, Holandsku, Anglii, Izraeli, USA a Česku. Jsou také zveřejněna kromě naší galerie i na stránkách 'www.glass.cz'.
Gabriela Kryl je držitelkou Ceny Evropské unie.
Eduard Vacek
 

místo narození:
datum úmrtí:..
místo úmrtí:
obor: