Tiskový výstup informačního systému abART - instituce/místo


 
Zpracovávám požadavek,
čekejte prosím ...
 

 

Galerie Califia

obec: Horažďovice (Klatovy)
adresa: Zámek Horažd'ovice

instituce/místo

vyhledávací lišta
podrobný filtr: umožňuje vyhledávání podle: adresy a obce. Další vyhledávací pole mohou přidávána podle potřeb a požadavků.
- adresa: pro vyhledávání adresy instituce (např. Hradčanské nebo i *náměstí)
- obec: pro vyhledávání institucí dle obce (např. Kolín nebo i *brod)
stav podrobného filtru (nastaven/není nastaven)
vyhledávací pole (mohou se kombinovat):
- název: pro vyhledání instituce/místa (např. galerie václava nebo i *špál)
potvrzení výběru (ikona vyhledat nebo klávesa enter).
Zástupné znaky pro vyhledávání jsou * (pro více znaků) a ? (pro jeden znak).
Podrobný filtr není obsažen ve volné verzi abARTu!.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         Hledej
Název:
Galerie Califia

Galerie Califia je nekomerční prostor zaměřený na výstavy mezinárodního a regionálního umění. Součástí galerie je obchůdek s rukodělnými výrobky šumavských umělců a řemeslníků, zisk z jejich prodeje pomáhá pokrýt náklady na provoz výstavního prostoru. Galerie nese jméno bájné bohyně, která střežila zlatý poklad na pobřeží Tichého oceánu. Cílem galerie je představovat méně známé umělce a umělkyně z celého světa. Netradičním spojením začínajících se zavedenými a místních se zahraničními umělci se Califia snaží otevřít dveře multikulturnímu dialogu. Galerii, jejíž vznik iniciovalo a podpořilo město Horažďovice, založila roku 2007 americká výtvarnice Barbara Benish.

V roce 2007 s podporou města Horažďovice otevřela americká umělkyně Barbara Benish dveře Galeri Califia s pomocí mnoho místních umělců: Jitka Petrášová, Petr Kalaš, Šárka Hnátová, Aleš Loziak a Zuzana Koubová. Grant od Ministerstva kultury v roce 2009 pomohl zahájit finančně nákladnou operaci, stála nás mnoho hodin práce, ale snažili jsem se tím rozvinout kulturu v našem regionu. Jedna místnost je věnována malému řemeslnému obchodu, kde jsou umístěny práce řemeslníků z kraje. Procento z prodeje z tohoto obchodu slouží k pokrytí nákladů na provoz galerie. Galerie Califia vítá návrhy kurátorů a umělců. Califia je bezzisková organizace, která také provozuje ArtMill, mezinárodní letní program pro mládež se zaměřením na tvořivost s dovednosti.

zdroj - www.galeriecalifia.net

 


 

adresa:
obec: